Szukaj

Włóczykij: Melodia Doliny Muminków - premiera w marcu 2024 roku - Wszystko, co musisz wiedzieć o grze.

Wyczekiwana gra Włóczykij: Melodia Doliny Muminków zostanie wydana na PC Steam oraz na Nintendo Switch 7 marca 2024 roku. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o nadchodzącej premierze, wraz z tajemnicami zza kulis i komentarzami od twórców!

Włóczykij: Melodia Doliny Muminków to wciągająca gra dedykowana dla wszystkich grup wiekowych, oparta na opowieściach Tove Jansson o Muminkach, a w szczególności na wolnym, buntowniczym duchu - Włóczykiju. Gra zostanie wydana na PC Steam oraz na Nintendo Switch 7 marca 2024 roku, a na urządzenia mobilne pod koniec 2024 roku.

Nowa gra Włóczykij: Melodia Doliny Muminków to wyjątkowe i pełne atmosfery doświadczenie stworzone dla miłośników Muminków oraz dla graczy poszukujących unikalnych przygód w grach. Dzięki pomocy Włóczykija oraz mieszkańców Doliny Muminków, gracz musi pokonywać przeszkody poprzez serię muzycznych łamigłówek i rozgrywkę opartą na skradaniu się.

"Pomysł na grę o Muminkach powstał w 2020 roku, po tym, jak przez długi czas pracowaliśmy nad projektem o dość mrocznej tematyce i pragnęliśmy czegoś bardziej radosnego. Pomysł ten pojawił się po raz pierwszy, gdy czytałem książkę obrazkową Tove Jansson „Who will comfort Toffle?”, i od tego momentu wszystko potoczyło się dosyć szybko" - mówi Are Sundnes, współzałożyciel i CEO w firmie Hyper Games.

Głównym źródłem inspiracji dla fabuły gry jest książka "Lato Muminków" (1954), gdzie Włóczykij wchodzi w konflikt z Dozorcą Parku. Gra opiera się na szacunku Włóczykija dla natury, znanym z oryginalnych powieści, ale przyznaje większą rolę Dozorcy Parku i walce między nimi.

"Sporządziliśmy historię razem z zespołem Muminków - jest to całkowicie oryginalne dzieło, inspirację czerpaliśmy z różnych opowieści o Muminkach, a w grze znajduje się wiele odniesień do nich" - wyjaśnia Sundnes.

"Wybranie Włóczykija jako głównego bohatera nie było na początku oczywistym wyborem, natomiast zespół bardzo szybko doszedł do wniosku, że postać posiada idealny charakter odkrywcy dla takiej gry. To fascynujący wędrowiec, o charakterze buntownika i niezależnej osoby, który potrafi także docenić towarzystwo innych."

Hołd dla ikonicznej sztuki Tove Jansson

Klimat gry opiera się na hołdzie dla natury - coś, co stanowi kluczową część oryginalnych opowieści o Muminkach, częściowo zainspirowanych nordyckim archipelagiem i stylem życia.

Gra to nie tylko list miłosny do natury takiej, jaką widziała ją Tove Jansson, ale także do jej ikonicznego stylu artystycznego, który miał wpływ na ludzi na całym świecie.

"Tove Jansson była wspaniałą artystką o charakterystycznym stylu. Konkretnie, jej akwarelowe obrazy stanowiły inspirację dla wielu elementów sztuki gry. Choć nie próbujemy naśladować tego stylu bezpośrednio, dla nas ważne jest, aby te pomysły wydawały się jakby narodziły się w rękach Jansson", mówi Sundnes.

Hyper Games otrzymało zgodę od MC Oy Ltd, rodzinnego przedsiębiorstwa i właściciela licencji Moomin, na stworzenie nowego stylu wizualnego dla gry. Rozpoczęto rygorystyczny proces od tego momentu.

"Odtworzenie świata Tove Jansson, a zwłaszcza przywołanie postaci do życia w ich charakterystycznych cechach i dziwactwach, było zadaniem niezwykle trudnym, ale niezmiernie ważnym. Zamiast próbować kopiować coś konkretnego, musieliśmy wyciągnąć esencję każdej postaci z całego dorobku Jansson", dodaje Sundnes.

"To było delikatne balansowanie pomiędzy opracowywaniem detali i wpisaniem ich w narrację gry, jednocześnie pozostając wiernym duchowi i wysokim standardom oryginalnej pracy. Chcieliśmy, doświadczyć czegoś, co wydawało się jakby ręcznie wykonane, zarówno pod względem stylu wizualnego, jak i animacji, aby stworzyć świat, w którym gracze chcieliby się zagubić."

Obejrzyj najnowszy zwiastun tutaj:Poznaj dziesiątki postaci z Doliny Muminków

Oprócz Włóczykija, w grze znajduje się ponad 50 innych postaci ze świata opowieści o Muminkach.

Oczywiście Włóczykij będzie potrzebował pomocy swojego drogiego przyjaciela, Muminka – ale gra również wprowadza graczy do wielu mniej znanych postaci, takich jak Teety Woo i stworzenia leśne.

Wszyscy mieszkańcy Doliny Muminków pomogą Snufkinowi w jego misji na różne sposoby. Nawet istoty, które na początku mogą wydawać się przerażające!


Przemierzaj Dolinę Muminków i odblokowuj nowe poziomy poprzez muzykę.

Gra rozpoczyna się od samouczka w "Dzikiej Krainie", obszarze na zewnątrz Doliny Muminków.

Krótka opowieść "Wiosenna piosenka" (Opowiadania z Doliny Muminków, 1962) daje wgląd w to, jak Włóczykij spędza czas podczas zimy – próbując znaleźć inspirację do nowej melodii podczas wędrówki przez dzicz.

Sundnes tłumaczy: "To tutaj zaczyna się historia Włóczykija w naszej grze. Kiedy przybywa na wiosnę, spotyka miękką pokrywę śniegu, a drzewa i kwiaty powoli budzą się do życia."

Po tym jak gracz opanuje, co jest wymagane w grze, on – czyli Włóczykij – wchodzi do gry w południowo-zachodniej części Doliny Muminków. To tutaj znajduje się większość parków Dozorcy Parku, a także Dom Muminków.

W grze Włóczykij odwiedza wylesiony obszar Buki, kabinę kąpielową i jaskinię nad plażą, Wyspę Hatifnatów oraz całą zachodnią część Doliny Muminków.

Harmonijka Włóczykija nadal odgrywa dużą rolę w grze. Różne obszary i poziomy odblokowują się poprzez jego muzyczną inspirację, którą czerpie z natury, gdy gracz eksploruje otoczenie, mając możliwość przesuwania i przyciągania przedmiotów. Po zgromadzeniu inspiracji historia kontynuuje się, a później Włóczykij sięga również po inne instrumenty.

ZAMÓW W PRZEDSPRZEDAŻY JUŻ TERAZ

W trakcie gry gracz ma również okazję delektować się pięknymi wstawkami.

"Rzeczywiście cieszymy się z tych filmowych scen, które pozwalają graczowi zbliżyć się do postaci. Te perełki wzbogacają emocjonalną głębię naszej narracji oraz oddają hołd dziedzictwu Tove Jansson" - mówi Marcus Kjeldsen, główny artysta gry.


Ikoniczny nordycki zespół na ścieżce dźwiękowej

Ścieżka dźwiękowa Snufkin: Melodia Doliny Muminków to unikatowe dzieło sztuki stworzone przez Sigur Rós, ikoniczny islandzki zespół post-rockowy, oraz kompozytorkę Oda Tilset. Zespół pochodzący z wyspy wulkanów, gór, lodowców i morza jest doskonałym współpracownikiem do stworzenia klimatu i przeniesienia graczy w nordyckie otoczenie.

"Jestem wielkim fanem Sigur Rós, i uważam, że są doskonałym partnerem, aby nadać grze nordycki klimat i naprawdę podkreślić różne nastroje. Rozwój dźwięku jest równie ważny jak aspekty wizualne gry" - mówi Sundnes.

Dowiedz się więcej o ścieżce dźwiękowej tutaj.


Włóczykij: Melodia Doliny Muminków dostępny 7 marca 2024 roku

Wizją i celem dla ciebie jako gracza jest prawdziwe poczucie, że wkraczasz do Doliny Muminków. Gra zachęca cię do eksploracji wszystkiego, począwszy od różnych punktów orientacyjnych, po drzewa, kwiaty i mieszkańców, w zupełnie nowy sposób.

Kiedy Włóczykij powraca na wiosnę, zauważa, że Dolina Muminków brzmi jakoś dziwnie, a nawet wody i drzewa wydają się inne. Melodia została zakłócona. Jako Włóczykij musisz dowiedzieć się, co się stało z doliną i przywrócić jej harmonię!

Zamów teraz przed premierą

Przedsprzedaż na  Nintendo UK & Europe

Przedsprzedaż na  Nintendo US

Przedsprzedaż na  Nintendo Japan


“Szło mu się łatwo, plecak był niemal pusty, a trosk nie miał żadnych. Cieszył się lasem, pogoda i sobą samym. Teraz, kiedy jasnoczerwone słońce świeciło między brzozami, a powietrze było rześkie i łagodne, dzień wczorajszy i jutrzejszy wydawały mu się równie odległe. 

“to jest wieczór na piosenkę - pomyślał Włóczykij.  - Na nową piosenkę, która składać się będzie w jednej części z nadziei, w dwóch z wiosennej tęsknoty, i w której resztę stanowić będzie niewypowiedziany zachwyt, że mogę wędrować, że mogę być sam i że jest mi ze sobą dobrze”.

-Wiosenna piosenka, Opowiadania z doliny Muminków

Szukaj