Szukaj

Jaskinia lodowa Muminków jest teraz atrakcją całoroczną

Jaskinia lodowa Muminków w Leppavirta w Finlandii ponownie się otworzyła aby zaprezentować niezwykłe rzeźby lodowe oparte na komiksach Tove Jasson. Jaskinia jest obecnie obiektem całorocznym i przyjmuje gości do 8 grudnia 2024 z nowo rozbudowanym obszarem aktywności Vesileppis Winterpark. 

30 metrów pod ziemią można doświadczyć magicznego świata Muminkowych rzeźb lodowych oraz innych ciekawych atrakcji. 

Odnowiona Jaskinia Lodowa Muminków w Leppavirta stanowi kontynuację scen z komiksu Tove Jasson Muminki w Dżungli (1956). Odwiedzający mogą odkryć krainę czarów inspirowaną dżunglą, pełną roślin, dzikich zwierząt z dżungli oraz innych postaci z Muminków. 

,,Rozszerzyliśmy motyw dżungli z poprzedniego sezonu letniego ze względu na jego spektakularny charakter. Sceny pochodzą z różnych historii. W tym roku dżungla odgrywa dużą rolę łącząc wszystkie około dwudziestu elementów rzeźb w obszarze promenady wystawy’’ mówi Esa Salmiheimo, dyrektor zarządzający Leppakertu Oy.

,,Międzynarodowy zespół rzeźbiarzy pod przewodnictwem Anssi Kuosa z Ice Magic Oy z radością przyjął nasz temat, ponieważ był niezwykle wymagający’’- wyjaśnia Salmiheimo.

Jaskinia Lodowa Muminków jest ekscytującą atrakcja turystyczna wraz z Winterpark Vesileppis.

Główną nowością w nowo otwartym sezonie jest obszar aktywności Vesileppis Winterpark, który został powiększony w jaskini.

W drugim tunelu areny znajduje się obecnie najdłuższa w Europie wewnętrzna zjeżdżalnia lodowa. Na miejscu znajdziesz także inne zjeżdżalnie o różnych rozmiarach, sanki z rurkami znane zeszłorocznym gościom i przejażdżkę na skuterze śnieżnym.

,,Chcieliśmy czegoś większego. Przenieśliśmy zjeżdżalnie rurową na druga strone areny dzięki czemu powstała przestrzeń do zbudowania 80 metrowej zjeżdżalni lodowej’’ - mówi Salmiheimo. ,,Ponadto ponownie połączymy sezon narciarski Vesileppis z wystawą przez kilka miesięcy podczas jesieni, dzieląc się godzinami otwarcia’’ 

W jaskini lodowej muminków przez cały rok panuje temperatura ok -3 stopnie. W okresie letnim bilet wstępu obejmuje wypożyczenie kombinezonu zimowego który podniesie komfort zwiedzania. Vesilepptis jest oddalony o okolo pol godziny jazdy od Kuopio.

Photos by HannaK Photo.

Szukaj