Szukaj

FAMILY AND FRIENDS - nowe muminkowe kubki z alfabetem

Marka Moomin Arabia ciągle zachwyca swoich fanów. Tym razem na rynek zostały wprowadzone cztery nowe kubki z alfabetem Muminków. Pojawiły się kubki z literkami F, A, I oraz Y. Sprzedaż rozpoczęła się 2 listopada 2023 roku. Możesz teraz kupić kubki dla siebie oraz bliskich, które tworzą napis FAMILY. Niedługo potem w grudniu zostały wprowadzone do sprzedaży kubki z literkami R, N, D oraz S. Dzięki temu z kubków można utworzyć słowo FRIENDS. 

Główną ideą kolekcji Alfabet Muminków jest zachęcanie osób do tworzenia różnych, nowych kombinacji słów, które można ułożyć za pomocą kubków. Kolekcja stanowi część inicjatywy Reading, Writing and the Moomins która ma na celu poszerzanie radości z czytania oraz pisania dla dzieci młodzieży oraz dorosłych. 

Kubki FAMILY z nowymi postaciami wydane w listopadzie


Podobnie jak w przypadku poprzedniej serii kubków Alfabet ilustracje opierają się na ręcznie narysowanych inicjałach Tove Jansson, napisach z opowieści Muminków oraz muminkowych mapach. Każdy kubek posiada inną parę postaci. Jedna z nich znajduje się na przodzie a kolejna jest po drugiej stronie kubka.

W serii FAMILY postać Paszczaka stara się nakłonić wszystkich do jazdy na nartach podczas mrozu, chociaż Too-Ticky jest przeciw temu pomysłowi (kubek F). 

Na kubku z literą A przedstawiona jest roztańczona Migotka oraz świętujący mieszkańcy Doliny Muminków.

Głównymi bohaterami kubka z literą A są Filifionka wraz z Inspektorem. Postacie są bardzo zaniepokojone, ponieważ Dr. Hatter zauważył ich nietypowe zachowania. 

Natomiast na kubku z literą Y można zaobserwować jak Nibling ma zamiar ujawnić listy miłosne Migotki do Muminka.

Ilustracje na kubkach wzorowane są na oryginalnych książkach Tove Jasson takich jak Zima Muminków (1957), Kometa nad Doliną Muminków (1946) oraz komiksach Fuddler’s Courtship (1959) oraz Kometa nad Doliną Muminków (1954-55).

Kubki FRIENDS wydane w grudniu

Pod koniec grudnia seria kubków Alfabet powiększyła się o cztery kubki z literami R, N, D oraz S. Dzięki temu możliwe zostało ułożenie napisu FRIENDS.

Na kubku z literą R została uwieczniona Filifionka martwiąca się o Muminki ponieważ w ich domu panował bałagan. 

Kubek N przedstawia moment w którym Buka przestraszyła bohaterów Doliny Muminków takich jak Ryjek, Muminek oraz Shadow

Kubek D przedstawia włóczykija który właśnie powrócił do Doliny z zimowych podróży.

Na kubku z literą S można zauważyć Emme - szczurkę sceniczną, która jest zdezorientowana przez bałagan zrobiony w jej teatrze przez Muminki.

Ilustracje oparte są na komiksach Tove Jasson Moominmammas’s Maid (1956), Kometa nad Doliną Muminków (1954-5), Conscientous Moomin (1958) oraz książka Lato Muminków (1954).

Nowe kubki po LOVE i HOME


Pierwsze sześć kubków z kolekcji tworzą napis LOVE oraz HOME. Zostały wprowadzone na rynek w styczniu 2023 roku oraz są szeroko dostępne w Moomin Shop oraz sklepach detalicznych z marką Arabia Moomin. 

Możesz kupić pierwszą część kolekcji (L, O, V, E, H, M) już teraz, nowa sprzedaż rozpocznie się już w listopadzie oraz grudniu. 

Więcej znaczeń nowej kolekcji

Zgodnie z sugestią marki Arabia możliwe będzie łączenie kubków z serii Alfabet w napisy takie jak FAMILY, FRIENDS, LOVE, HOME. Ponadto można wykorzystać swoją kreatywność do tworzenia nowych wyrazów.
,,Co roku będziemy wypuszczać kubki z alfabetem w kolejności opartej na najpopularniejszych międzynarodowych imionach. Oczekiwanie na dodanie do kolekcji Twoich inicjałów, twojej rodziny i przyjaciół jest powiązane z pewnym elementem ekscytacji’’ - mówi Mirka Paasikangas, globalny menedżer do spraw PR i komunikacji marki Arabia Moomin. 

Kubki z literami F, A, I oraz Y rozpocznie się 2 listopada na stronie internetowej oraz w sklepach stacjonarnych.

Kubki z literami R, N, D oraz S będą dostępne od 27 grudnia 2023 w sklepie internetowym oraz stacjonarnym u sprzedawców na całym świecie. 

Szukaj