Szukaj

Obietnica wiosny – nowy kubek z okazji Moomin’s Day budzi Dolinę Muminków z zimowego snu!

Obietnica wiosny – nowy kubek z okazji Moomin’s Day budzi Dolinę Muminków z zimowego snu!


“Śpij dobrze i nie smuć się. Pierwszego ciepłego, wiosennego dnia będziesz mnie miał tu znowu.”


Wiosenny list Włóczykija jest obietnicą jego powrotu do Doliny Muminków w pierwszy wiosenny dzień po zimowych wędrówkach. Tegoroczny kubek z okazji Moomin’s Day przedstawia ten wyczekiwany moment w świeżych kolorach. Kubek będzie dostępny w edycji limitowanej od Dnia Muminków, czyli 9 sierpnia 2024 r.

Nowy kubek już po raz siódmy upamiętnia Moomin’s Day i urodziny Tove Jansson. Kubek nazwany Wiosną jest trzecim kubkiem w kolekcji kubków z okazji Moomin’s Day, przedstawiającym ilustrację dotyczącą konkretnej pory roku w Dolinie Muminków. Pierwsze dwa z lat 2018 i 2021 przedstawiają lato i zimę. Kubek wiosenny jest zilustrowany przez Tove Slotte.


Czekanie zostaje nagrodzone radosnym spotkaniem.


“HEJ! 

Śpij dobrze i nie smuć się. Pierwszego ciepłego, wiosennego dnia będziesz mnie miał tu znowu. Zaczekaj na mnie z budowaniem tamy.” Włóczykij


Co roku, przed zimową wędrówką na południe, Włóczykij zostawia Muminkowi wiosenny list, który przynosi pocieszenie i obiecuje ponowne spotkanie najlepszych przyjaciół na wiosnę. W powieści Zima Muminków (1957) Muminek budzi się w środku hibernacji. Znajduje list Włóczykija na swoim zwykłym miejscu, na szafce w salonie Domu Muminków i czyta go wiele razy. Aby zrekompensować ciszę śpiącego domu, nawet śpiewa wiadomość na głos.


Na ilustracji kubka śnieg już stopniał, a jasne słońce przyciągnęło pierwsze tulipany i żonkile – także Muminka i Migotkę. Po drugiej stronie znajduje się postać powracającego z zimowej wędrówki Włóczykija do Doliny Muminków, która jest oznaką nadejścia wiosny i niecierpliwie wyczekiwanym wydarzeniem, zwłaszcza dla Muminka. Znowu będzie mógł spędzić czas ze swoim najlepszym przyjacielem.


Włóczykij z akwareli Tove Jansson


Na potrzeby ilustracji do nowego kubka Tove Slotte ponownie narysowała Włóczykija na podstawie oryginalnej akwareli Tove Jansson i dodała kwiaty do jego kapelusza. Akwarela ilustruje wiosenną piosenkę ze śpiewnika Muminków, pierwotnie opublikowanego w języku szwedzkim w 1993 roku jako Visor från Mumindalen. Muminek, Migotka, strumień i inne elementy kubka wybranego przez Slotte pochodzą z komiksu Moomin’s Winter Follies (1955). Żonkile pochodzą z Zimy Muminków. 


Kubek z okazji Moomin’s Day dostępny od 9 sierpnia


Jak zwykle, nowy kubek z okazji Moomin’s Day będzie dostępny w limitowanej edycji 9 sierpnia. Najszybsi mogą zdobyć dla siebie specjalny kubek w wybranych punktach sprzedaży.


„Spodziewamy się, że jak zawsze w Moomin’s Day zobaczymy wielu zagorzałych fanów i kolekcjonerów kubków Muminków” – mówi Mirka Paasikangas, globalna menedżerka ds. PR i komunikacji w Moomin Arabia.


Kubek z okazji Moomin’s Day 2024 - Wiosna, to ekskluzywna edycja specjalna. Będzie dostępny od 9 sierpnia 2024 r. o godz. 12:00 w sklepie internetowym Arabii Muminków moominarabia.com.


Fizyczne sklepy marki Moomin Arabia oraz wybrane sklepy Iittala rozpoczynają sprzedaż zgodnie z normalnymi godzinami otwarcia.


Kubek sprzedawany jest także w sklepie internetowym Moomin.pl(również od godziny 11:00 (czasu polskiego) oraz w oficjalnych sklepach Moomin Shop(wg godzin otwarcia). Kubki dostępne są do wyczerpania zapasów.

Dostępna będzie także limitowana ilość ręczników kuchennych z okazji Moomin’s Day.

Szukaj